Omaishoitajaliiton hallitus 2020

Omaishoitajaliiton hallitus 2020: Carmen Villman (vasemmalla), Hannu Koivula, Raija Kontiosalo, Ritva Särkkä, Laura Kalliomaa-Puha, Mali Soininen ja Sari-Minna Tervonen (toiminnanjohtaja, hallituksen esittelijä). Kuvasta puuttuvat puheenjohtaja Sari Raassina sekä jäsenet Marko Niiranen, Sari Riskumäki, Tarja Välimäki ja Oona Ylönen.

Omaishoitajaliiton hallituksen yhteystiedot

Sari Raassina                                                                     050 523 2808                                   sari.raassina@gmail.com
kliininen opettaja, erikoislääkäri, puheenjohtaja

Mali Soininen                                                                     044 237 5771                                   soininen.mali@gmail.com
KM, yksikönjohtaja (eläkkeellä), varapuheenjohtaja

Tarja Välimäki                                                                    040 355 2267                                  tarja.valimaki@uef.fi
TtT, dosentti, varapuheenjohtaja

Laura Kalliomaa-Puha                                                      040 828 8601                                  laura.kalliomaa-puha@tuni.fi
OTT, professori

Hannu Koivula                                                                   040 522 8779                                   hannu@koivula.in
Omaishoidon kokemusasiantuntija

Raija Kontiosalo                                                                040 585 0162                                    kontiosaloraija@gmail.com
KM, SHO

Marko Niiranen                                                                 044 759 1276                                   marko.niiranen@haapavesi.fi
TtM, hoito- ja hoivapalvelupäällikkö

Sari Riskumäki                                                                   040 549 3659                                   sari.riskumaki@netikka.fi
omaishoitaja

Ritva Särkkä                                                                        040 744 6778                                  ritva.anneli.sarkka@gmail.com
TM

Carmen Villman                                                                 045 310 0212                                  carmen.villman@gmail.com
omaishoitaja

Oona Ylönen,                                                                      050 349 7714                                   oonylo@utu.fi
VTL, työelämäprofessori

Sari-Minna Tervonen                                                        020 7806 514                                   sari.tervonen@omaishoitajat.fi
toiminnanjohtaja, esittelijä

Tiina Lehtinen                                                                    020 7806 524                                   tiina.lehtinen@omaishoitajat.fi
talouspäällikkö, sihteeri

 

Omaishoitajaliiton työryhmät

Tallenna

Tallenna